Kiszelly Zoltán: hidegháború van az MSZP-ben
A politológus szerint jelenleg fegyverszünet van Mesterházy és Gyurcsány között, de a bukott miniszterelnök a háttérben folyamatosan építkezik - írja a Magyar Nemzet.
A politológus szerint jelenleg fegyverszünet van Mesterházy és Gyurcsány között, de a bukott miniszterelnök a háttérben folyamatosan építkezik - írja a Magyar Nemzet.
Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök szerint nem csak szavakkal és gesztusokkal tettek az előző, szocialista kormányok alatt az elesettekért. Az exkormányfő a Facebook profilján írt erről, mivel a romagyilkosságok tárgyalásán való megjelenése után többen bírálták és a tetteket hiányolták.
Kósa Lajos elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy volt miniszterelnök megjelenik egy olyan speciális ügynek a tárgyalásán, amely nem rá vonatkozik. Gyurcsány Ferenc a romagyilkosságok tárgyalásán való megjelenésével részvétét és együttérzését kívánta kifejezni az áldozatok és hozzátartozóik iránt.
Kósa Lajos azt kifogásolja, hogy Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök az új alkotmány ellen szervez chartatüntetést, miközben "ő maga is - titokban - (...) készíttetett alkotmányt".
Gyurcsány Ferenc valóban nem ismerhette a korábbi igazságügyminisztere, Petrétei József felügyelete alatt kidolgozott alkotmánykoncepció részleteit és visszatartotta miniszterét attól, hogy közzétegye a tervet - írja az Origo Gyurcsány egykori stábjának több tagjára hivatkozva.
Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök és Molnár Csaba egykori kancelláriaminiszter is megjelent a romák sérelmére elkövetett, hat halálos áldozattal járó támadássorozat keddi büntetőtárgyalásán a Pest megyei Bírságon.
Ismét odaítélik a Mátyás király képével és hollós címerével ékesített kitüntető Corvin-láncot a magyar szellemi élet arra érdemesnek tartott képviselőinek. A Horthy Miklós által 1930-ban alapított és Orbán Viktor által feltámasztott kitüntetést 2002 után a szocialista kormányok nem osztották ki. Most a három elhunyt örökös kitüntetett helyébe fognak a többiek újakat választani, meghallgatva Granasztói György történész javaslatait is.
Végtelen megvertségükben most a „botrányra botrányt” sokszor alkalmazott kampánytechnikát alkalmazzák. Annak érdekében, hogy elfedjék saját disznóságukat, most ellenbalhét kreálnak - olvasható Gyurcsány blogjában.
Hetvenöt oldalas alkotmánytervezetet készítettek a Gyurcsány-kormány idején, 2006 júniusában a Petrétei József vezette Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumban - írja a Magyar Nemzet a szombati számában.
Mi történne, ha az ellenzék egésze, de legalább a demokratikus ellenzék egyhangúan megtagadná Orbán diktátumát? Ha képes lenne feláldozni képviselői helyét elveinek védelmében? - tette fel ezeket a kérdéseket Gyurcsány Ferenc a blogjának friss bejegyzésében.
"De nézzük a dolog másik oldalát! Mi történne, ha az ellenzék egésze, de legalább a demokratikus ellenzék egyhangúan megtagadná Orbán diktátumát? Ha képes lenne feláldozni képviselői helyét elveinek védelmében?" - teszi fel a kérdést legutóbbi blogbejegyzésében Gyurcsány Ferenc.
A Magyar Demokratikus Charta demonstrációjával azoknak szeretne fórumot biztosítani, akik elégedetlenek az alkotmányozási folyamattal. Tiltakoznak az ellen, hogy Orbán Viktor kormánya meg akarja fosztani a magyarokat a jó húsz éve megszerzett szabadságtól, amelynek garanciáit a rendszerváltás köztársasági alkotmánya biztosította - közölte Bauer Tamás, a Charta egyik szóvivője.
Bár vannak, akik szerint 2010-ben egy húszéves periódus zárult le, szerintem sokkal inkább a Fidesz 1998-tól kezdődő, politikailag kudarcos korszaka zárul most le - mondta Gyurcsány Ferenc volt kormányfő abban a nyilatkozatban, amelyet a 168 Óra című hetilapnak adott. Szerinte a Fidesz szükségszerűen elbukik.
Az igazságügyi tárcánál a Magyar Hírlap kérésére próbálták megkeresni a dokumentumot, ám az irattárban nem találták meg. 2006-ban a Társaság a Szabadságjogokért nevű szervezet kezdeményezte az irat nyilvánosságra hozatalát, de Petrétei József nem adta ki az alkotmánytervezetet.
A volt miniszterelnök, Gyurcsány Ferenc a Facebookon azt írta: a 29 pontos gazdasági akcióterv, benne különösen a hibás adócsökkentési program hatalmas rést ütött a költségvetésen.
A volt miniszterelnök szerint Orbán Viktor fityiszt mutatott az ellenzék orrára, és a szocialisták helyesen cselekedtek, amikor úgy döntöttek, hogy nem asszisztálnak az alkotmányozási folyamathoz.
Az Orbán-kormánynak, amikor Brüsszelben hamarosan beterjeszti az ország konvergenciaprogramját, meg kell győznie a Bizottságot, hogy a költségvetési hiány és az államadósság lefaragására hozott intézkedések a tartós egyensúly irányába mutatnak - hívta fel a figyelmet Kovács László volt külügyminiszter, szocialista országgyűlési képviselő.
A volt miniszterelnök az InfoRádió Aréna című műsorában elmondta: ma egyetlen baloldali politikus sem tudná legyőzni Orbán Viktort.
A volt miniszterelnök szerint a jelenlegi kormány elsősorban a kispénzűeket sújtó intézkedései egy burkolt megszorító csomag részei, melyre azért van szükség, mert a jelenlegi államfő "odaadta a pénzt a gazdagoknak".
Az InfoRádió Aréna című, 2011. március 28-i adása, amelynek Gyurcsány Ferenc volt a vendége, magába sűrítette a magyar baloldal megannyi problémáját. Gyurcsány elismerte: a szocialista párt két fő ideológiai táborra oszlik, az egyik szerint a balközép és a baloldali politika megfér egymás mellett egy pártban, a másik szerint viszont a szavazókat csak egy egyértelműen baloldali politikát folytató párt lesz képes visszanyerni -- mutat rá a Méltányosság Politikaelemző Központ kutatója.